Czego czytelnicy szukali na blogu – luty 2014

przez Kalina Jarosławska dnia 1 marca 2014

Najbardziej popularnie frazy wyszukiwania, które prowadzą czytelników na blog, w zasadzie od początku jego istnienia są te same i dotyczą czasu oczekiwania na rozprawę i sposobu wniesienia odwołania (pozwu). Wiele na ten temat już napisałam i nie ma co tego powtarzać. Przeglądając statystyki za dany miesiąc, staram się wybierać co ciekawsze słowa kluczowe.

Oto zestaw z lutego 2014 r.:

reprezentacja spółki przy wypowiedzeniu umowy o prace członkowi zarządu – szczegółowo przeczytasz o tym tutaj

wypowiedzenie umowy czy liczy się data stempla pocztowego – nie, liczy się data otrzymania przez pracownika/pracodawcę. Dlatego dobrze jest wysłać wypowiedzenie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (z tzw. zwrotką)

czy apelacja w sądzie pracy nie musi iść przez kancelarię prawną – nie musi 🙂 Przymus adwokacko-radcowski dotyczy skargi kasacyjnej.

czy od zasądzonych kosztów zastępstwa procesowego można się odwołać – można, nie trzeba pisać apelacji od całego wyroku, można wnieść tylko na zażalenie na rozstrzygnięcie o kosztach procesu, której obejmują również koszty zastępstwa procesowego.

sąd pracy pozew zbiorowy w przypadku wypowiedzenia umowy – niestety, w sprawach z zakresu prawa pracy nie można wnieść pozwu zbiorowego, albowiem ustawa o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym nie ma do nich zastosowania.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Paweł Marzec 30, 2014 o 21:07

Chciałem zapytać o apelacje od wyroków w sądach pracy. Tzn o jej skuteczność czy warto odwoływać się do drugiej instancji czy raczej robić wszystko żeby wygrać w I . Pozdrawiam

Odpowiedz

Kalina Jarosławska Kwiecień 13, 2014 o 17:59

Nie ma żadnej reguły. Czasami oczywiste apelacje są oddalane, czasami oczywiste wyroki sądów I instancji są zmieniane. Jednak uważam, że należy robić wszystko, aby wygrać w I instancji.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Porady on line

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Jarosławska Mońko Radcowie Prawni Spółka partnerska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Jarosławska Mońko Radcowie Prawni Spółka partnerska z siedzibą w Sopocie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kjaroslawska@jmlegal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: