Minimalne wynagrodzenie w 2013 r.

przez Kalina Jarosławska dnia 14 grudnia 2012

Minimalne wynagrodzenie nie dotyczy wprawdzie bezpośrednio tematyki tego bloga, jednak w niektórych przypadkach będzie miało wpływ sposób ustalania należności związanych z rozwiązaniem umowy o pracę.

Dlatego też publikuję ten post.

Od stycznia 2013 r. minimalne wynagrodzenie wynosić będzie 1600 zł brutto.

Na rękę dla pracownika będzie to ok. 1181 zł.

Natomiast dla pracodawcy oznacza to łączne obciążenie w wysokości ok. 1911 zł miesięcznie, tj. prawie 23.000 zł rocznie.

Państwo zabiera ponad 700 zł z tego, co pracodawca wydaje pracownika w ramach pensji minimalnej.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Porady on line

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Jarosławska Mońko Radcowie Prawni Spółka partnerska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Jarosławska Mońko Radcowie Prawni Spółka partnerska z siedzibą w Sopocie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kjaroslawska@jmlegal.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: